Szakkollégistáink írása is szerepet kapott a Külügyi Műhely című tudományos folyóirat új számában

Hat korábbi és jelenlegi szakkollégistánk közös írása is megjelent a Külügyi Műhely Alapítvány által kiadott Külügy Műhely c. online tudományos folyóirat legújabb számában. A lapszámban összesen 19 szerző osztotta meg kutatási eredményét és írását igazán változatos, nemzetközi fókuszú tanulmányában.

A Külügyi Műhely c. online tudományos folyóiratot 2019 novemberében indította el 22 doktoranduszhallgató, doktorjelölt és fiatal szakértő, így a 2020/2 szám a kiadvány első évfordulóját jelenti. Ahogy a korábbi számokra is jellemző volt, úgy most is változatos intézményi háttérrel és szaktudással rendelkező kutatók osztották meg kutatási eredményeiket a folyóiratban.

Ez a változatosság tökéletesen párosul a Szent Ignác Jezsuita Szakkollégium interdiszciplináris közegéhez, így a különböző szakterületen kutató hallgatók egy adott kérdést több szempontból megvilágítva adták le munkáikat. Fábian Armin Vincentius (a Szent Ignác Jezsuita Szakkollégiumhoz szorosan kötődő TudományON portál főszerkesztője), Pajor Angelika és Vadas Ágoston Magyarország és Dél-Korea politikai/diplomáciai és gazdasági kapcsolatainak 30 éves alakulását vizsgálták, Igari András, Bálint Janka és Pálffy Patrik pedig statisztikai eszközökkel igyekeztek meghatározni Közép-Európát.

A lapszám további szerzői elemezték többek között a jogállamiság kérdésének teoretikai problémáit, a szubszidiaritás elvének megjelenését és jelentését vizsgálta az Európai Unió és Magyarország jogalkotása vonatkozásában, a Kelet-afrikai Közösség tőkevonzó képességét a globális pandémia okozta következmények tükrében, továbbá Románia és az Egyesült Államok diplomáciai kapcsolatainak kezdetét.

A teljes lapszám elérhető többek között a Külügyi Műhely Alapítvány honlapjáról, a Magyar Tudományos Akadémia REAL és REAL-J repozitóriumaiban, az Országos Széchenyi Könyvtár Elektronikus Periodika Archívumban, valamint a Magyar Tudományos Művek Tára (MTMT.hu) oldaláról.

A fenti felületek közvetlen hivatkozásai a Külügyi Műhely Alapítvány honlapjáról érhetők el ide kattintva.

A Külügyi Műhely soron következő, 2021/1. lapszámához 2021. április 10-ig lehet kéziratokat benyújtani a kmszerkesztoseg@gmail.com email címre. Bővebb tájékoztatás a Külügyi Műhely Alapítvány honlapján olvasható.

Fábian Armin Vincentius