+ egy Kurzus+

Február 15.-én a SZIK falai között megrendezésre került a Kurzus+  nevet viselő szakmai eseményünk, mely során öregdiákjaink tartottak előadásokat választott szakmájukról, hivatásukról, amelyek sokak számára nem csak egy tartalmas időtöltést biztosítottak,

hanem egy irányt is megmutathattak, hogy merre lehet tovább lépni az egyetem után, és milyen is ez az élet.

Prókai Edina alumnánk és Nádudvari Csenge aktív szakkolégistánk gondolatait olvashatjátok a következő pár sorban.

Jó olvasást kívánunk!

“Egy közvetlen hangulatú, ugyanakkor nagyon informatív esten vehettünk részt öregdiákok és jelenlegi SZIK-es kollégisták a Kurzus Plusz sorozat második alkalmán, ahol Gresz Orsi vezetésével folyt a beszélgetés a vállalkozói vs. alkalmazotti lét mindenféle aspektusáról.

A vállalkozói oldal előnyeit, hátrányait, szépségét és kihívásait elsősorban Rácz Judit öregdiák szemüvegén keresztül láthattuk, aki a tudatos bőrápolás területén hozott létre egy nagyon sikeres és feltörekvő céget, saját márkát fejlesztve, amely termékeit várhatóan hamarosan a németországi dm-ek polcairól is megvásárolhatjátok, ha épp arra jártok. Többek között itt olvashattok bővebben Judit történetéről. Az alkalmazotti lét közegéről Csepely Eszter öregdiák osztotta meg tapasztalatait, aki gyógyszerészként dolgozik egy egyébként rugalmas multinacionális vállalatnál, valamint többen kiegészítették a képet saját megéléseikkel. A fiatalabb generációt rekreáció és a határok meghúzása érdekelte leginkább. Őszinte, érdekfeszítő beszélgetés volt, jó volt utána kötetlenül is váltani pár szót rég nem látott kollégista társakkal, remélem, lesz folytatás!”

Prókai Edina

“Érdekfeszítő kérdések merültek fel a kollégium legutóbbi Kurzus+ alkalmán, ahol alumnik és aktív tagok egyaránt jelen voltak. Az előadás az alkalmazotti és vállakozói létet, illetve azoknak pozitív és negatív aspektusait fejtegette.

Az este folyamán Gresz Orsolya jogász moderált, a beszélgető partnerek Csepely Eszter gyógyszerész, és Rácz Judit a Krémmánia, a Skinsmart és a Geek&Gorgeous alapítója voltak – mindhárman SZIK-es alumnák.

Aktív kollégistaként jó élmény volt végre élő és személyes példákat látni arra, hogy mi fog minket várni ha egyszer kikerülünk az intézmények falai közül. Ez egyszerre hatott rémisztően, de annál izgalmasabban – vajon én is vállalkozó egyén vagyok vagy jobb nekem alkalmazottként? Vajon milyen főnököm lesz, én milyen főnök leszek? És még sorolhatnám.

Bár az este végére nem kaptam választ ezen, önmagam felé intézett kérdéseimre, egy dologban biztos voltam: legyen bármilyen kanyargós az út, ami előttünk áll, a legfontosabb az, hogy kellő önismerettel lépjünk rá.”

Nádudvari Csenge