Ilyen volt a XVII. Díszest

Az évről évre megrendezésre kerülő Díszest jó lehetőség a Szent Ignác kollégistáinak, hogy megmutassák az őket támogatóknak munkásságukat, ami még hívogatóbb az est jellegéből fakadó vendégszeretet miatt. A Szakkollégisták nemcsak a közösség berkein belül szervezik meg magukat kiválóan, hanem pincércsapatként, konferálóként, vendégfogadóként vagy épp fotósként is. A Külügyi Team szervezésében idén különösen sikert aratott az est. Míg vannak olyan kollégisták, akik a munka gyakorlati részéből veszik ki szívesen a részüket, és felszolgálják a vacsorát valamint ismerkednek a vendégekkel, a szervezői csapat magát a menüt biztosítja, és az egész est gördülékenységéről gondoskodik. A kollégisták számíthatnak egymás képességeire: annak ellenére, hogy az Orosz Álmos vezette Külügy számára adott volt a feladat, Gaál Gréta többéves programszervezői tapasztalatával más team tagjaként is oroszlánrészét vállalta a feladatnak, így az est a vendégek elmondása alapján is fényes kimenetelű:

„ A Díszest, mint sorozat, párját ritkító. Szemmel láthatóan fontos a kollégium életében, és több hasonló rendezvényen járva bátran mondhatom, hogy jól össze van rakva. Látszik, hogy mindenkinek megvan a feladata, nagyon figyelmesek, egy vendéget sem hagynak figyelmen kívül.” (Matolcsy János)

A meghívottakat ezévben is a kollégisták fogadták, ahol az est hivatalos kezdetéig élénk beszélgetés folyt, így nemcsak azok a kollégisták és vendégek tudták megismerni egymást, akik egymás mellett ültek az est során. Idén a felszolgálók a Magyar Élelmiszerbank zöld színeiben feszítettek, mivel a Díszest menüje az általuk megmentett alapanyagokból készült, és a maradék is hozzájuk kerül majd, ahogy a bevétel egy része is.

Az est fővédnöke, Navracsics Tibor a szakkollégiumhoz többféleképpen is kapcsolódik, ahogy azt maga is mondja:

 

„Több szálon is kapcsolódom a Szent Ignáchoz. Sok egykori egyetemi hallgatóm ül most itt a teremben, és mikor miniszter voltam is sokszor meghívott a szakkollégium különféle beszélgetésekre. Legutóbb pedig, már biztosként, tanévet nyitottam a kollégiumban. Nagy megtiszteltetésnek vettem a felkérést, hogy legyek idén a Díszest fővédnöke.” (Navracsics Tibor)

A rektori és diákbizottság elnöki köszöntők, valamint a fővédnöki beszéd után az est része volt egy panelbeszélgetés Várszegi Asztrikkal és Lukács Jánossal, amit a Jezsuita Média Irodától jelen lévő Szőnyi Szilárd moderált. Várszegi Asztriknak mondhatni történelmi kapcsolata van a jezsuitákkal:

 

„A kollégium első épületét a rendszerváltás után a Szent Márton Alapítvány tagjaként én tudtam szerezni a jezsuita rendnek. A Hunyady utca 36-ot kaptuk meg anno, ami egy raktár volt, és abból lett a kollégium. A jezsuitákkal való kapcsolatom pedig még ennél is régebbre nyúlik vissza: 1950-től 1993-ig Közép-Európa legnagyobb jezsuita kolostora Pannonhalma volt, ugyanis mindüket oda száműzték. Közel kétszáz jezsuita volt ott, akik közül sokakkal ismerkedtem meg 1964-ben.” (Várszegi Asztrik)

Az est utolsó részében, a desszert elfogyasztásakor már mindenki kötetlen hangulatban beszélgetett tovább, akár a vacsora során történteket, akár a panelbeszélgetést megvitatva. A Díszest sikerét és jelentőségét a kollégium életében a vendégekkel való további kapcsolattartástól elkezdve a kollégisták szervezőképességének fejlődéséig számtalan tényező mutatja. Köszönjük mindenkinek, aki idén is hozzájárult a kollégium életéhez jelenlétével és támogatásával!

A cikk szerzője Horváth Eszter szakkollégista